Robotyczne Pojedynki

przez adminMK

W tym tygodniu klasa VI miała okazję wziąć udział w ekscytujących zajęciach robotyki, które rozpaliły wyobraźnię i zapał młodych konstruktorów. Uczniowie, wykorzystując zestawy Lego Spike Prime, stworzyli niesamowite roboty gotowe do rywalizacji w nietypowym pojedynku.

Zadaniem robotów było przepchnięcie przeciwnika poza wyznaczony obszar. Areną zmagań był korytarz obok sali informatycznej, który na chwilę zamienił się w prawdziwe pole bitwy. Zmagania robotów przyciągnęły uwagę nie tylko uczestników zajęć, ale również przechodzących nauczycieli i uczniów, którzy z zaciekawieniem obserwowali pojedynki.

Każdy robot był unikalny, odzwierciedlając kreatywność i innowacyjność swoich twórców. Uczniowie, pracując w grupach, musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również strategicznym myśleniem, aby ich roboty mogły skutecznie rywalizować.

Zajęcia te nie tylko dostarczyły uczniom mnóstwa zabawy, ale również były cenną lekcją pracy zespołowej, programowania i inżynierii. To doskonały przykład, jak nauka przez praktykę może rozbudzać pasje i rozwijać kompetencje przyszłych inżynierów.