Uroczyste Obchody Święta Patronki Szkoły – Królowej Jadwigi

przez adminMK

W dniu 7 czerwca nasza szkoła miała zaszczyt celebrować uroczyste Święto Patronki – Królowej Jadwigi. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania, poznania historii i wartości wyznawanych przez naszą patronkę, a także do refleksji nad rolą edukacji i wychowania we współczesnym świecie.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Rożek, która w swoim przemówieniu przybliżyła postać Królowej Jadwigi, podkreślając jej mądrość, troskę o potrzebujących i zaangażowanie w rozwój nauki i kultury.

Punktem kulminacyjnym akademii były scenki rodzajowe przedstawiające życie Jadwigi, w tym jej ślub z Jagiełłą i koronację. Uczniowie wspaniale wczuli się w swoje role, a ich kostiumy i rekwizyty wprowadziły wszystkich w atmosferę średniowiecza. Kolejnym wzruszającym elementem uroczystości było wykonanie przez chór szkolny piosenki MiM poświęconej Królowej Jadwidze.

Na zakończenie akademii odbył się uroczysty przemarsz uczniów przebranych w stroje z epoki. Barwny korowód oraz  podniosła muzyka i dziecięce uśmiechy stworzyły niepowtarzalną atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

Obchody Święta Patronki Szkoły były nie tylko okazją do świętowania i zabawy, ale przede wszystkim ważną lekcją historii i wychowania. Poznając życie i dokonania Królowej Jadwigi, uczniowie mogli czerpać z niej inspirację do własnego rozwoju i naśladować jej szlachetne wartości.

Zdjęcia