Robotyka w klasie trzeciej: Podróż z LEGO

przez adminMK

W naszej szkole priorytetem jest stosowanie nowoczesnych metod nauczania, które motywują uczniów do kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Ostatnia lekcja robotyki dla klasy trzeciej była świetnym tego przykładem. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z wykorzystaniem zestawu LEGO  SPIKE, gdzie skupili się na projekcie “Duży Autobus”.

Lekcja rozpoczęła się od wprowadzenia uczniów w temat poprzez krótką rozmowę dotyczącą ulepszania przedmiotów codziennego użytku. Rozmawialiśmy o autobusach i ich przystankach, co pozwoliło uczniom zrozumieć, jak ważne jest programowanie w życiu codziennym.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na małe grupy i otrzymali zestawy klocków oraz urządzenia. Ich zadaniem było zaprogramowanie autobusu, który zatrzyma się na zielonym przystanku, aby Daniel, główny bohater historii, mógł bezpiecznie dotrzeć do celu

Przez 30 minut uczniowie pracowali nad stworzeniem i testowaniem programu. Zadanie to wymagało od nich nie tylko umiejętności programowania, ale także pracy zespołowej i komunikacji. Po zakończeniu pierwszego zadania, uczniowie musieli zmodyfikować trasę autobusu i udoskonalić program tak, aby autobus zatrzymywał się na różnych przystankach.

Lekcja robotyki z LEGO była nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją informatyki, która rozwijała umiejętności logicznego myślenia i programowania. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zdolnością do pracy w grupie, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie technologii.