Marzec

przez adminMK

W marcu br. w naszej szkole odbywały się zajęcia kreatywne z robotyki w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawami programowania i konstruowania robotów przy użyciu nowoczesnych zestawów Lego Spike Prime i Lego Spike Essential.

Podczas zajęć uczniowie pracowali w małych grupach nad różnymi projektami, takimi jak: roboty zwierzęta, roboty pojazdy, roboty grające w gry logiczne i roboty wykonujące zadania z matematyki. Każdy projekt składał się z trzech etapów: zaplanowania, budowy i testowania. Uczniowie musieli wykorzystać swoją kreatywność, umiejętności logicznego myślenia i współpracy w zespole. Zajęcia były bardzo ciekawe i zabawne, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i entuzjazmem.

Zajęcia kreatywne z robotyki to doskonały sposób na rozwijanie kompetencji kluczowych dla XXI wieku, takich jak: kreatywność, innowacyjność, rozwiązywanie problemów, komunikacja i współpraca. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie mają szansę odkrywać świat nauki i technologii w praktyczny i atrakcyjny sposób.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć: