IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

przez adminMK

 

      4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się w tym roku ponad 6 tysięcy szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

       W naszej szkole działały dwie Komisje Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VII. Uczniowie losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Po komisyjnym zaliczeniu uzyskiwał certyfikat „eksperta tabliczki mnożenia”. Do egzaminu przystąpiło 82 uczniów, a tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło pośród nich 67. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki rymowankom ułatwiającym zapamiętywanie tabliczki mnożenia, które sami stworzyli, a później rozwiesili na terenie szkoły. W dniu święta uczniowie mieli okazję zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz rywalizować o miano „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. W poszczególnych klasach, mistrzami zostali: Natalia Szawara, Aleksandra Kopiec, Hubert Kuśnierz, Hubert Jaworski i Anna Stachurska. Gratuluję!

          Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.

          Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękuję uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia oraz wszystkim uczestnikom.

 

koordynator akcji: Łucja Napora