Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia w SP Hermanowa

przez adminMK11. października w naszej szkole panowało ogromne poruszenie. Było tak za sprawa niezwykle ważnej uroczystości jaka jest Pasowanie na Ucznia. W ten dzień uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią- panią Martą Rzucek, pojawiły się na scenie wraz z Św. Królową Jadwigą oraz jej dwórkami. Dzieci musiały udowodnić, że nadają się już na prawdziwych uczniów, dlatego też musiały zaprezentować przed zgromadzonymi swoje talenty. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz scenek humorystycznych.

Kolejno każde dziecko zostało pasowane na ucznia przez panią dyrektor Elżbietę Rożek, oraz otrzymało pamiątkowe dyplomy z tej okazji  od wychowawczyni. Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Ewa Leś-Paluch w imieniu rodziców, oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podarowali pierwszakom słodkie upominki.

Po części oficjalnej, zabrała głos pani dyrektor, która skierowała swoje słowa do nauczycieli
i pracowników naszej szkoły. W swojej przemowie złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kolejno do życzeń przyłączyli się nasi starsi uczniowie (opiekunowie: Renata Okoń, Alicja Mróz, Justyna Wróbel, Jacek Stryczek) prezentując humorystyczne scenki z życia szkoły.

Zdjęcia wysokiej rozdzielczości

Aleksandra Kopiec