Międzyszkolny Konkurs „Jadwiga Andegaweńska i jej czasy” rozstrzygnięty!

przez adminMK

W dniu 6 czerwca 2024 roku Szkoła Podstawowa w Hermanowej stała się areną intelektualnej rywalizacji, goszcząc uczestników  międzyszkolnego konkursu „Jadwiga Andegaweńska i jej czasy”. Organizowany przez pasjonatów historii, Piotra Ledwonia i Renatę Okoń, konkurs, zgromadził dwuosobowe zespoły z sąsiednich szkół: z Borku Starego, Hermanowej, Kielnarowej i Tyczyna.

Wśród szumu dyskusji i brzęku zbroi rycerzy z minionych epok to właśnie Zuzanna Mach i Nikodem Kotula ze SP w Hermanowej zdobyli laur zwycięstwa, wykazując się niezwykłą wiedzą. Tuż za nimi uplasowali się Hanna Dolot i Barbara Prokop ze SP w Tyczynie, zdobywając srebrne trofeum, a podium uzupełniły dwa zespoły: Patrycja i Łukasz Horzępa ze SP w Kielnarowej oraz Oskar Maskara i Ziemowit Augustyn ze SP w Borku Starym.

Uroczyste wręczenie nagród przez dyrektor Elżbietę Rożek było dla wszystkich chwilą pełną dumy i radości. Nie można również zapomnieć o opiekunach i nauczycielach, którzy  przygotowywali uczniów do konkursu: Marii Horyń, Magdalenie Kawie-Szpali, Andrzeju Hałoniu oraz Wiesławie Dziurze. Ich poświęcenie i zaangażowanie są kwintesencją sukcesu.

Niech ten dzień pozostanie w naszej pamięci jako święto wiedzy i pasji historycznej. Gratulacje dla wszystkich uczestników!