Sprawozdanie z realizacji projektu Erasmus+, 08-19.08.2022 Limassol na Cyprze

Nr projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000074134
Miejsce: Limassol (Cypr); English in Cyprus – szkoła językowa
Data pobytu: 08 – 19 sierpnia 2022
Rodzaj zajęć: kurs języka angielskiego (poziom A1)

Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz!

Powyższe powiedzenie wcale nie dotyczy wyłącznie osób młodych, rozpoczynających przygodę z edukacją. Tak naprawdę bez względu na wiek, ciągle uczymy się czegoś nowego, co akurat jest nam niezbędne w życiu codziennym, bądź poszerza nasze horyzonty. Chęć do pogłębiania wiedzy powoduje, że szukamy możliwości uczenia się. Nauka sprawia też, że wciąż ćwiczymy swój umysł. Strefa komfortu to coś, co posiada każdy człowiek. Jest ona niezbędna do zachowania zdrowia psychicznego, niemniej kurczowe pozostawanie w niej niemalże przez całe życie może nas bardzo ograniczyć. Decyzja o zdobyciu dodatkowej umiejętności może być stresująca / tak było w moim przypadku/, ale inwestując w siebie, zawsze zyskujemy. Nigdy nie jest za późno na naukę czegoś nowego, na przykład języka obcego.

Z pewną obawą, ale też radością przyjęłam możliwość udziału w kursie językowym Erasmus + w Limassol na Cyprze, który odbył się w szkole językowej English in Cyprus w terminie 08. 08. – 19. 08. 2022 r. Codziennie rano odbywały się zajęcia prowadzone przez świetnych edukatorów. Udział w nich dał mi możliwość podniesienia kompetencji językowych, poznania innowacyjnych metod nauczania, ale także nawiązania dobrych relacji interpersonalnych z uczestnikami kursu.

Udział w programie Erasmus+ to nie tylko doskonała okazja do samorozwoju nauczyciela, nauki języka angielskiego, ale także szansa na odwiedzenie nowego kraju, poznanie jego kultury, tradycji, obyczajów oraz obcowanie z pięknem przyrody, która na Cyprze jest niezwykła.

Pobyt na Cyprze był dla mnie niezwykle ciekawym doświadczeniem i długo go nie zapomnę.

Danuta Wróbel
nauczycielka języka polskiego