Uczniowie odkrywają skarby Warszawy

przez adminMK

W dniach 25 i 26 kwietnia grupa uczniów z klas V-VIII miała okazję odkryć historyczne i kulturalne skarby stolicy Polski podczas dwudniowej wycieczki do Warszawy. Pełni entuzjazmu i ciekawości młodzi podróżnicy odwiedzili najbardziej znaczące miejsca w mieście.

Zamek Królewski i Łazienki Królewskie zachwyciły swoją majestatycznością i pięknem, pozwalając uczniom na chwilę przenieść się w czasie do epoki królów i królowych. W Muzeum Powstania Warszawskiego młodzież zgłębiła bohaterską historię miasta, a Centrum Nauki Kopernik zaoferowało im fascynującą podróż przez świat nauki i technologii.

Nie zabrakło również miejskich atrakcji takich jak przejazd metrem i spacer po malowniczym rynku. Uczniowie mieli również okazję “przywitać się” z legendarną syrenką nadwiślańską, symbolem Warszawy.

Podczas wycieczki uczniowie wykazali się nie tylko dużą wiedzą, odpowiadając na pytania przewodnika, ale również wzorowym zachowaniem.

Ta intensywna podróż edukacyjna była nie tylko miłym czasem, ale przede wszystkim okazją do zdobycia nowych doświadczeń, które z pewnością zostaną z uczniami na długo. Wycieczka do Warszawy to przykład, jak podróże mogą wzbogacać młode umysły i serca, otwierając je na historię, kulturę i naukę.