233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

przez adminMK

W tym roku, nasza społeczność szkolna miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele parafialnym w Tyczynie.

Po Mszy, o godzinie 10:00, rozpoczął się przemarsz z orkiestrą dętą gminy Boguchwała z siedzibą w Mogielnicy. Wszyscy uczestnicy mieli okazję złożyć kwiaty przed pomnikiem Czynu Patriotycznego oraz tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja.

Kulminacyjnym punktem obchodów była sala widowiskowa M-GOK w Tyczynie, gdzie o godzinie 10:30 odbyło się wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Tyczyna. Następnie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kielnarowej zaprezentowali program artystyczny pt. „Święto Narodowe Trzeciego Maja”, który był wyrazem naszego patriotyzmu i szacunku dla historii naszego kraju.

Do wzięcia udziału w gminnych uroczystościach zaprosili: Burmistrz Tyczyna, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Trójcy Świętej w Tyczynie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie oraz Szkoła Podstawowa w Kielnarowej.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej ważnej tradycji i świętowania naszej narodowej tożsamości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tego wydarzenia.