Łamigłówki i Laureaci: Hermanowa Świętuje Zwycięstwo w Konkursie Matematycznym

przez adminMK

W dniu 27 maja 2024 r.  nasi uczniowie z klasy szóstej: Dominika Lepak, Zuzanna Mach i Łukasz Szela reprezentowali szkołę w II gminnym Konkursie matematycznym z elementami języka angielskiego HOP ON IT AND COUNT, organizowanym tym razem w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica
w Tyczynie. Celem konkursu było propagowanie nauki matematyki i języka angielskiego, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, a także budzenie nawyku współzawodnictwa.

 Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i drużynowej.

W części indywidualnej każdy uczestnik rozwiązywał na komputerze test, który zawierał zadania zamknięte i otwarte.

W części drużynowej uczniowie poszczególnych szkół wspólnie rozwiązywali różnego typu łamigłówki, rebusy czy zadania logiczne.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Łukasz Szela zajął III Miejsce w kategorii indywidualnej,
 a w kategorii drużynowej załoga SP w Hermanowej wywalczyła I miejsce!  WIELKIE GRATULACJE DLA NICH!  Społeczność naszej szkoły jest z Was dumna!

Pragniemy gorąco podziękować tegorocznym organizatorom konkursu za stworzenie fantastycznego wydarzenia. Dziękujemy Pani dyrektor Zofii Międlar-Mruk oraz nauczycielom koordynującym konkurs – Paniom Paulinie Bartnickiej, Beacie Skrzyncie, Agnieszce Szopie i Panu Piotrowi Korczowi za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę, która sprzyjała rywalizacji w duchu fair play.  Dziękujemy również za pyszny poczęstunek, pamiątkowe dyplomy, jak i atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczestników. Będziemy długo i ciepło wspominać tegoroczną edycję konkursu. Jeszcze raz dziękujemy za możliwość sprawdzenia się i do zobaczenia w przyszłym roku w Borku Starym.

Elżbieta Rożek