Wiosenne tchnienie historii – Akademia 3-Majowa w Hermanowej

przez adminMK

W sercu wiosny, gdy przyroda budzi się do życia, nasza społeczność szkolna zebrała się, aby uczcić jedno z najważniejszych świąt narodowych – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 31 kwietnia 2024 roku, mury Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Hermanowej rozbrzmiewały dźwiękami przeszłości i teraźniejszości, splatając w jedno pokolenia uczniów i nauczycieli.

Z wielkim zaangażowaniem, nauczyciele oraz uczniowie przedszkola i zerówki przygotowali program, który przeniósł nas w czasie do momentów, gdy nasza Ojczyzna budziła się ku prawdziwej wolności. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, symbolu naszej dumy narodowej, podczas którego wszyscy zebrani z szacunkiem odśpiewali hymn państwowy.

Następnie, uczniowie w tradycyjnych strojach zaprezentowali taniec krakowiak, który z gracją i energią oddał ducha polskiej kultury. Emocje wzrosły, gdy młodzi artyści wykonali taniec z biało-czerwonymi szarfami, tworząc wzruszający obraz jedności i patriotyzmu.

Akompaniamentem dla tych wzruszających chwil były pieśni patriotyczne, które każdy z nas nucił pod nosem, a ich słowa wybrzmiewały echem w sercach, przypominając o wartościach, które są fundamentem naszej tożsamości.

Dzień ten pozostanie w naszej pamięci jako przypomnienie o sile wspólnoty, która potrafi wspólnie celebrować chwile dumy i refleksji. Niech to święto będzie wyrazem naszego szacunku dla historii i przekonania, że tradycja jest mostem łączącym pokolenia.