Maj

przez adminMK

W maju w naszej szkole odbyły się zajęcia kreatywne z wykorzystaniem klocków Lego Spike Prime i Lego Spike Essential. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tymi nowoczesnymi zestawami edukacyjnymi, które łączą elementy konstrukcyjne, programowanie i robotykę. Zajęcia prowadzone były przez nauczyciela informatyki, który przygotował ciekawe zadania i wyzwania dla uczestników.

Podczas zajęć uczniowie poznawali podstawy budowania i programowania robotów z wykorzystaniem aplikacji LEGO® Education SPIKE™. Aplikacja ta umożliwia tworzenie kodu w języku Scratch lub Python, a także dostarcza gotowe lekcje, instrukcje i porady. Uczniowie mogli wybierać spośród różnych modeli robotów, takich jak samochód, zwierzęta czy postacie ludzkie. Każdy model miał swoje własne funkcje i możliwości, które można było zmieniać i ulepszać za pomocą czujników, silników i kolorowych elementów.

Zajęcia kreatywne z klockami Lego Spike Prime i Lego Spike Essential były bardzo inspirujące i motywujące dla uczniów. Nie tylko rozwijały ich umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i współpracy, ale także dostarczały im wielu radości i satysfakcji. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi pomysłami i osiągnięciami z innymi, a także pomagali sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów. Zajęcia te pokazały, że nauka może być zabawą, a klocki Lego Spike Prime i Lego Spike Essential są doskonałym narzędziem do tego celu.

Zapraszamy do oglądnięcia efektów naszej pracy.