Przesłanie na trudny czas próby

przez adminMK


Drodzy Uczniowie,
Drodzy Rodzice,


W tym momencie żegnamy się z Wami na kilkanaście dni. Nie będzie to jednak radosny czas odpoczywania, ale wymagający czas pracy w innych, o wiele trudniejszych warunkach. Wspólnie będziemy się uczyć, ponieważ żyjąc w miarę poukładanym świecie, nie spodziewaliśmy się takich ograniczeń. Prosimy Was, nasi Uczniowie, prosimy Waszych Rodziców o współpracę i wyrozumiałość. Pewnie popełnimy wiele błędów, ale wierzymy, że w atmosferze wzajemnej życzliwości i zrozumienia nauczymy się o wiele więcej – odkryjemy na nowo wartość zwykłego „bycia razem”, wyzwolimy w sobie pokłady empatii, pomyślimy o tym, co rzeczywiście w życiu najważniejsze. Być może stęsknimy się za sobą… Być może pragnienie zabawy z Koleżanką i Kolegą sprawi, że zapomnicie o dzielących Was nieporozumieniach, a przywitanie „dobrze, że jesteś” stanie się naszą szkolną radością.

W najbliższych dniach Nauczyciele będą kontaktować się z Wami przez dzienniczek elektroniczny, aplikację Google Classroom. Pojawią się propozycje, zadania, itp. Proszę, abyście nie zapominali, że dalej możecie się uczyć. Wykonane przez Was zadania, jeśli Nauczyciel tak zdecyduje, mogą zostać ocenione. Każde Wasze zaangażowanie z pewnością zostanie docenione.

Szczególna prośba do Ósmoklasistów – wykorzystajcie twórczo ten czas. Pytajcie Waszych Nauczycieli, powtarzajcie, bo póki co nikt terminu egzaminów nie zmienił.

Wszystkich Was proszę, pozostańcie w domu! Na spotkania z Koleżankami i Kolegami przyjdzie czas, gdy znowu wrócimy do normalności. Nie ograniczajcie się jednak jedynie do siedzenia przed komputerem czy telewizorem. Wspólny rodzinny spacer z dala od zagrożeń przy pięknej pogodzie może pomóc – każde zamknięcie i odizolowanie nie pozostaje bez znaczenia dla naszego samopoczucia.

Drodzy Rodzice, bądźcie roztropnymi towarzyszami Waszych Dzieci. Niech Wasze dobre emocje wypełnią atmosferę domu rodzinnego.

Życzymy Wam wszystkim wszelkiego dobra i tego, byśmy w niezmienionym składzie mogli się spotkać znowu twarzą w twarz.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły