#OSEWyzwanie 

przez adminMK

      Nasza szkoła otrzymała nagrodę w Konkursie #OSEWyzwanie. Jest to mobilna pracownia multimedialna, dzięki której szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo nasza szkoła przesłała pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększyło również zgłoszenie się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

       Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród – w naszym województwie pracownie trafią do 71 placówek.

     Organizatorem konkursu był NASK Państwowy Instytut Badawczy – operator projektu OSE.

    W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz dyrektor Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Łukasz Karda