Dzień Języka Niemieckiego 2018

przez adminMK

 

W dniu 5 października br. obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Języka Niemieckiego. Nauka języków obcych, w tym znajomość języka niemieckiego, odgrywa niezwykle istotną rolę dla rozwijającej się Unii Europejskiej.

Organizatorami imprezy byli uczniowie z klasy VIII wraz ze swoim nauczycielem Bartłomiejem Prokopem. Celem tego wydarzenia było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem i kulturą niemieckiego obszaru językowego, zmotywowanie do pogłębiania wiedzy, a także zaproponowanie innej formy nauki niż tradycyjna lekcja.

Przygotowania rozpoczęto już od samego rana. Zostały zaprezentowane plakaty z informacjami kulturoznawczymi o Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Na korytarzu można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia jako Bawarczyk lub Bawarka w przygotowanej własnoręcznie „fotobudce”. Następnie dziewczyny w przepięknych strojach bawarskich częstowały uczniów i nauczycieli typowymi słodkimi wypiekami z krajów niemieckojęzycznych oraz sałatką ziemniaczaną. Przygotowano na to specjalne stoiska z Apfelstrudel, Karottenkuchen, Lebkuchen, Käsekuchen oraz Kartoffelsalat.

Znajomość języka niemieckiego i kultury o krajach niemieckojęzycznych otwiera szerokie możliwości dla realizacji wielu planów. Dlatego też ogromnym zainteresowaniem cieszył się również quiz o krajach niemieckojęzycznych „Wie gut kennst du die Dach-Länder”, a wygrani uczestnicy zabawy mogli posmakować oryginalnych niemieckich przysmaków żelków „Haribo”. Zwieńczeniem dnia był pokaz tańca bawarskiego, który został zaprezentowany na przerwie przez chłopców z klasy ósmej.

Dziękujemy Wszystkim za liczny udział w atrakcjach oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć i videorelacji.

B.P.

                                                       FOTORELACJA                                                      

VIDEORELACJA

TANIEC BAWARSKI (próba)