„VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”

przez adminMK

 

 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Dyrektor szkoły, pani Elżbieta Rożek, rozpoczęła te obchody i życzyła nam udanej zabawy. Na sali gimnastycznej działały dwie Komisje Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VIII. Uczniowie losowali zestawy i w ciągu dwóch minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Po komisyjnym zaliczeniu uzyskiwał certyfikat ,,eksperta tabliczki mnożenia”, który dodatkowo w naszej szkole umożliwia jednorazowo nieprzygotowanie do zajęć z matematyki, bez odnotowania tego faktu z dzienniku. Do egzaminu przystąpiło 90 uczniów (dwie osoby z klasy III) i trzech nauczycieli. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 88 uczniów i trzech nauczycieli.

Uczniowie mieli w tym dniu możliwość udziału w grach wymagających dobrej koordynacji ruchowej i szybkiego liczenia, a więc: Piłkarz matematyk i Królowa skakanki. Jeśli wrażeń było jeszcze mało, chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje siły zagadkach matematycznych związanych z tabliczką mnożenia.

Uczniowie z radością przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji. Sprawdzanie wiedzy matematycznej wzbudziło w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziło chęć zdrowej rywalizacji. Wszyscy chcieli policzyć bezbłędnie zadania. Zaciskanie warg, okrzyki radości z dobrze rozwiązanych zadań to tylko niektóre z emocji, które towarzyszyły podczas konkursu.

Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękuję gorąco uczniom klasy VII, którzy przeprowadzili całą akcję oraz wszystkim uczestnikom.

 

koordynator akcji: Łucja Napora

zdjęcia: Sebastian Gutkowski