XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

przez adminMK

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki rymowankom ułatwiającym zapamiętywanie tabliczki mnożenia, które sami stworzyli.

W tym dniu na sali gimnastycznej działały dwie Komisje Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VIII. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”

Uczniowie mieli w tym dniu również możliwość udziału w grach wymagających dobrej koordynacji ruchowej i szybkiego liczenia, a więc: Piłkarz matematyk i Królowa skakanki. Jeśli wrażeń było jeszcze mało, chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w zagadkach matematycznych związanych z tabliczką mnożenia.

Tytuł Królowej skakanki otrzymała Oliwia z klasy VII, zaś Piłkarzem matematykiem okazał się Kacper z klasy VI i Leon z klasy IV. Gratuluję!!!

Uczniowie z radością przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji. Sprawdzanie wiedzy matematycznej wzbudziło w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziło chęć zdrowej rywalizacji. Zaciskanie warg, okrzyki radości z dobrze rozwiązanych zadań to tylko niektóre z emocji, które im towarzyszyły.

Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękuję gorąco uczniom klasy VII, którzy przeprowadzili całą akcję oraz wszystkim uczestnikom.

koordynator akcji: Łucja Napora