XXXVIII Rajd Gminny

przez adminMK

W dniu 23 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli p.Urszuli Burz, p.Marty Rzucek, p. Teresy Wardy i p. Piotra Ledwonia wzięli udział w XXXVIII Rajdzie Gminnym. Kilkugodzinna wędrówka leśnymi bezdrożami i ścieżkami była dla nas świetną okazją do lepszego poznania się i do podziwiania  wspaniałych widoków.  Jesienne barwy, złocące się buki pozostawiły piękne wspomnienia.

Po przybyciu do SP w Borku Starym zostaliśmy poczęstowani przez Gospodarzy  pysznym żurkiem i kiełbaskami z grilla. Był to czas na odpoczynek, rozmowy i integrację z uczniami z sąsiednich szkół.

Następnie przystąpiliśmy do rozgrywek. Rozpoczęliśmy od konkursu na piosenkę turystyczną, w  którym zaprezentowaliśmy utwór pt. Tu w Bieszczadach. Występ naszej grupy wspierała grą na gitarze Dominika Lepak, wokaliści otrzymali także wsparcie p. Dyrektor, która świetnie znała słowa tej rajdowej piosenki i dopingowała nas w dalszych rozgrywkach.

Kolejną konkurencją były zawody na najlepszy plakat rajdu. Uczniowie przygotowywali piękne prace, które przyciągnęły uwagę wszystkich obecnych – nasi uczniowie zajęli I miejsce.

Bezkonkurencyjni okazali się także w grach sportowych i zręcznościowych, które przygotowała p. Małgorzata Kędzierska i p. Andrzej Zając. Bieg z dynią, ,,zgniatanie” baloników i przeciąganie liny wyzwoliły wielkie emocje, ale wszystkie konkurencje przebiegały w koleżeńskiej atmosferze.

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce, ale to zwycięstwo, choć miłe, nie było najważniejsze. Rajd był okazją do integracji uczniów szkół naszej gminy i był okazją, by podziwiać piękno naszej Małej Ojczyzny. Puchar i nagrody wręczał Gospodarz Gminy – p. Burmistrz J. Skotnicki. Zmęczeni, ale dumni ze zwycięstwa wróciliśmy do Hermanowej.

Dziękujemy uczestnikom, opiekunom, dyrektorom i gospodarzom za wspaniałą imprezę i atmosferę. Następny rajd odbędzie się u nas😉. Już dzisiaj zapraszamy do udziału.

Piotr Ledwoń

https://photos.app.goo.gl/KGm28MG1tEY6waGG7