Czerwiec

przez adminMK

Na ostatnich zajęciach kreatywnych uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w budowaniu i programowaniu robotów zdolnych do walki.

Zadaniem uczniów było zbudowanie robota bojowego, który walczyłby z innymi robotami w specjalnej arenie. Każdy robot musiał mieć co najmniej jeden mechanizm obronny lub atakujący, np. ostrze, młotek lub szczypce. Uczniowie mieli do dyspozycji różne elementy do budowy, takie jak koła, śruby, sprężyny czy magnesy.

Po zakończeniu budowy i programowania roboty zostały poddane testom w arenie. Każdy robot musiał stawić czoła innemu robotowi w walce na czas. Celem było unieszkodliwienie przeciwnika lub wytrzymać jak najdłużej bez uszkodzeń. Walki były pełne emocji i niespodzianek. Niektóre roboty okazały się bardzo skuteczne w ataku, inne zaś w obronie. Nie zabrakło też awarii i kolizji.

Zajęcia kreatywne z robotami Lego Spike Prime były bardzo ciekawym i edukacyjnym doświadczeniem dla uczniów. Uczniowie nauczyli się podstaw robotyki i programowania, a także rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia pokazały też, że nauka może być zabawą i przygodą.